O krok od podróży, o krok do odwagi

goose-step-836735_960_720Żeby rozpocząć odkrywanie świata, nie trzeba być odważnym. Chęć podróżowania, a potem sama podróż buduje w nas tę odwagę. Najtrudniej jest postawić pierwszy krok, każdy następny przychodzi coraz łatwiej.

Kiełkowanie

Jeśli w twojej głowie pojawiła się myśl o podróżach, nie działaj pochopnie. Pozwól jej najpierw wykiełkować, dojrzeć. Jeśli po jakimś czasie ta myśl nie przestaje cię dręczyć, oznacza to, że odezwała się w tobie dusza podróżnika i podobnie jak już nie będziesz potrafiła usiedzieć na miejscu.

Pierwsze kroki

Przygotowania zacznij od małych działań. Powoli nabieraj odwagi i przyzwyczajaj się do nowej sytuacji. Ja zrobiłam to tak – zaczęłam bardziej o siebie dbać. Biegałam, zdrowiej się odżywiałam. Wiadomo, podróże, szczególnie te niekomercyjne, potrafią być męczące. Trzeba być na to przygotowanym.

Zaczęłam również czytać. Dużo, bardzo dużo. O ludziach o miejscach, kulturze. Nie chciałam wylądować w miejscu o którym nic bym wiedziała. Chociaż to również byłoby ciekawe doświadczenie.

Nie ma odwrotu

Najważniejszym z kroków, które musisz wykonać przy planowaniu podróży jest ustalenie daty twojego wyjazdu. Jeśli twoja chęć podróżowania dojrzała już na tyle, zrób to. Powiedz sobie w jaki dzień wyjeżdżasz. Jeśli to zrobisz i zaznaczysz to w swoim kalendarzu już na pewno nie zrezygnujesz.

Przed wyjazdem

Przed tą wyznaczoną datą powinnaś pozamykać wszystkie swoje sprawy. Oddać książki do biblioteki, spłacić długi, zwolnić się z pracy. Zerwać ze wszystkim co może cię tu zatrzymać.

Następnie powinnaś wybrać się na zakupy. Pamiętam jak, dwa tygodnie przed swoją wyznaczoną datą, wybrałam się do sklepu, żeby kupić sprzęt podróżniczy. Nie miałam pojęcia co może mi się przydać. Tematowi pakowania poświecę jednak następny wpis.

Reklamy
O krok od podróży, o krok do odwagi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s