Spakuj się i leć

backpack-690223_960_720Pakowanie przed pierwszą długą podróżą nie jest proste. Sama się o tym przekonałam dwa tygodnie przed pierwszym wylotem. W moim wpisie postaram się dać wam kilka rad, które mam nadzieję, usprawnią ten proces.

Nie za dużo bagażu

Pierwszy odruch: zapakować wszystko, co mi wpadnie w ręce! Zapasowy śpiwór, kilka książek, słoik dżemu.. Gdy założyłam tak zapakowany plecak, prawie się przewróciłam.

Będziesz chodziła z plecakiem wszędzie, dlatego nie powinien Cię zbytnio spowalniać. Dokonaj selekcji, weź tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Ciężkie zastąp lekkimi. Zastanów się dobrze, co jest ci niezbędne. Jedziesz w ciepłe czy zimne rejony? Będziesz podróżować pieszo? Będziesz gotować sama? Wygeneruj jak największą ilość takich pytań i konsekwentne odpowiedz na wszystkie. Nie możesz również powielać zabranych przedmiotów.

Pamiętaj, że bagaż nie może być za ciężki, jeśli planujesz podróż samolotem. Nasz ekwipunek może ważyć, w zależności od przewodnika, od 20 do 30 kilogramów. Odchodząc od tematu, ostatnio znalazłam świetny artykuł, o tym jak tanio latać – więcej w tym miejscu.

Nie za mało bagażu

Ten punkt będzie delikatnym zaprzeczeniem tego, co napisałam powyżej. Pakując się, nie możesz wziąć za dużo, ale jeszcze gorsze jest wzięcie za mało wyposażenia. Powoduje to głównie stres i bezsensowną stratę czasu na szukanie sklepów i uzupełnianie ekwipunku.

Najlepszym sposobem na racjonalne pakowanie jest zrobienie listy z podziałem na kategorie ważności przedmiotów, Jeśli Twoja torba okaże się za ciężka, możesz usuwać przedmioty od końca listy.

Bez stresu

Teraz zaprzeczę obu poprzednim punktom. Podstawa to – nie stresuj się. Tam gdzie jedziesz zawsze znajdą się ludzie, którzy w razie braku czegokolwiek na pewno ci pomogą.

Reklamy
Spakuj się i leć

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s