Nowa Zelandia: o czym należy pamiętać przed wylotem do kraju białej chmury

podróż

Przed wyruszeniem w podróż do Nowej Zelandii należy pamiętać o kilku podstawowych sprawach, których znajomość i odpowiednie przygotowanie pozwoli Ci w pełni cieszyć się wizytą w tym pięknym kraju.

 

Wiza do Nowej Zelandii

Obywatelom Polski przysługuje 3 – miesięczny pobyt, podczas którego nikt nie będzie od nas wymagał jakiegokolwiek rodzaju wizy. Jednak jeśli chcemy pozostać w Nowej Zelandii dłużej niż 90 dni, to musimy ubiegać się o wizę turystyczną.  Na szczęście jej dostanie nie należy do najtrudniejszych, więc w razie chęci dłuższego pobytu nie powinniśmy napotkać żadnych problemów.

Jednak nie wszystkie miejsca w Nowej Zelandii są tak otwarte. Dobrym przykładem jest miasto Auckland i jego najbliższy region, do którego możemy się dostać tylko mając specjalne pozwolenie. Na szczęście również nie powinniśmy napotkać na większe przeszkody.

Ubezpieczenie

Jedną z podstawowych czynności jakie powinno się podjąć przed wyjazdem jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego. Tamtejszy rząd nie pokrywa kosztów leczenia, co sprawia, że hospitalizacja i opieka medyczna potrafią być bardzo kosztowne. Dodatkowo, jeśli podczas swojego pobytu masz zamiar przemieszczać się rowerem (w Nowej Zelandii oznacza to dzielenie drogi z samochodami), to polecam dokupić specjalne ubezpieczenie, które pokrywa tego typu aktywności. Dzięki niemu będziesz czuł się dużo bezpieczniej przemierzając kolejne kilometry nowozelandzkich dróg.

Czego nie można przewieźć do Nowej Zelandii

Co ciekawe, istnieje całkiem długa lista rzeczy z którymi nie możemy przekroczyć granicy tego kraju. Do Nowej Zelandii nie możemy wwieźć między innymi: produktów zwierzęcych, roślinnych, jakiegokolwiek rodzaju żywności (z wyjątkiem konserw) i wyrobów z drewna. Ponad to, jeśli chcesz zabrać ze sobą leki tj. sterydy, powinieneś mieć przy sobie przetłumaczone zaświadczenie od lekarza. W przeciwnym razie pracownik wizowy może zabronić Ci wwiezienia lekarstwa.

Więcej na temat przygotowań związanych z wyjazdem do Nowej Zelandii możesz znaleźć w tym artykule: http://wakacjenawalizkach.pl/nowa-zelandia-ubezpieczenie-szczepienia-wiza/

 

Reklamy
Nowa Zelandia: o czym należy pamiętać przed wylotem do kraju białej chmury

2 uwagi do wpisu “Nowa Zelandia: o czym należy pamiętać przed wylotem do kraju białej chmury

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s